Emrah Mah. Yavrukurt Sokak 42/5 Keçiören/ANKARA
İnstagram Bot Takipçi

İnstagram Bot Takipçi Zararları

29.08.2022

İnternette mutlaka”1000 Takipçi için 10 TL’ye kadar düşük | % 100 Gerçek Instagram Takipçileri” veya “Instagram Takipçileri Satın Alın | Gerçek takipçiler gibi reklamlar ile karşı karşıya kaldınız. Çevrimiçi satış yapmak ve para kazanmak için mücadele eden bir işletmeyseniz ya da hızlı bir şekilde etkileyici olmak istiyorsanız bu reklamlar çok cazip görünebilir. Instagram takipçileri satın almamanız için birçok durum var.

Instagram bot takipçilerin zararları konusunda size detaylı bir rehber hazırladık. Aynı şekilde size Instagram beğenileri satmayı teklif eden reklamlar tarafından cezbedilmeyin. Bunlar size uzun vadede çok az fayda sağlar. Ayrıca hesabınızın mevcut kitlesine de zarar verebilirler.

Sahte Instagram Takipçileri Hesabınızla Etkileşime Geçmiyor

Satın aldığınız Instagram takipçilerinden gerçek bir etkileşim kazanacağınıza inanmayın. Çünkü bu takipçiler insan değil, sadece sahte bot hesapları. Bu hesaplardan umabileceğiniz en iyi etkileşim, otomatik bir yorum olacaktır.

Büyük bir marka olmak istiyorsanız takipçilerinizin davranışlarını etkilemeniz gerekir. Takipçileriniz sizinle etkileşime girmiyorsa onları hiçbir şekilde etkilemiyorsunuz demektir. Satın alınan takipçiler, yayınladığınız hiçbir şeyi asla görmez.

instagram takipci

Orijinal Hesaplarla Karşılaştırıldığında Uyumsuz Etkileşiminiz Var

Bot hesaplardan daha az etkileşime sahip hesapları tespit etmek zor değildir.

Orijinal Instagram hesapları nispeten benzer etkileşim modellerini takip etme eğilimindedir.  2 milyon influencer’ın hesaplarını analiz edildi ve Instagram influencer’larının şunlara sahip olduğunu keşfetti:

  • takipçi < ortalama %8 etkileşim
  • 1,000 – 10,000 takipçi ortalama% 4 etkileşim
  • 10,000 – 100,000 takipçi ortalama% 2.4 etkileşim
  • 000 – 1 milyon takipçi ortalama% 1.8 etkileşim
  • 1 milyon takipçi ortalama %1.7 etkileşim

Bu rakamlar sadece ortalama olarak kabul edilebilir. Yine de bu ortalamalardan farklı bir etkileşim seviyesine sahip hesaplara şüpheli bir şekilde bakmalısınız. Çünkü asla sizinle etkileşime girmeyen bu hesaplar sadece birer sayıdır.

Benzer şekilde beğeni satın alırsanız etkileşim istatistiklerinizi kabul edilebilir bir aralığın dışına itebilir ve hesabınızın şüpheli görünmesini sağlayabilir. Instagram bot takipçi zararları orijinal hesap olmadığında ortaya çıkar.

Yayınlarda Uygunsuz Bot Yorumlarıyla Sonuçlanabilirsiniz

Bazen Instagram bot takipçilerden yorumlar alırsınız. Ancak bunlar sizinkinden tamamen farklı bir dildedir. Ne söyledikleri hakkında hiçbir fikriniz olmadığını belirtelim. Bu yorumların gerçekten yasaklı olan alanlara yönelik reklamları içinde barındırır.

Bot hesaplarıyla ilgili yaygın bir taktik yayınlar hakkında genel yorumlar yapmaktır. Bazen bir yorumun gerçek olup olmadığını bilemeyebilirsiniz. Burada yapılması gereken bu genel yorumların belirli bir yayın için tamamen uygunsuz olmasıdır. Örneğin, bir aile üyesinin veya evcil hayvanın ölümünü duyuran bir gönderi yapabilirsiniz. Sahte bir takipçinin “güzel gönderi”  yorumu gerçekçi olmayacaktır.

Satın Alınan Takipçiler Spam Getiriyor

Satın aldığınız takipçilerinizin çoğu tamamen sahtedir. Gerçek takipçiler olsa bile diğerleri spam için çok büyük bir tehlikedirler. Instagram bot takipçiler satın alarak, hesabınızı spam gönderi gelmesinin önünü açarsınız. Bu sadece Instagram hesabınızda için geçerli değil. Hesapları satın alırken e-posta adresinizi verdiyseniz veya Instagram profilinizde yazdıysanız, bu kişilerin spam’lerini yaymaları için başka bir fırsat sunuyorsunuz demektir.

Bu spam gönderenler artık spam’inizi de iletmek için takipçilerinize erişebilir. Bazı takipçileriniz onları takip edecektir ve bu hesapların düşük kalitede olduklarını anladıkları an gerçek takipçileriniz sizi takip etmeyi bırakabilir.

instagram bot takipci zararlari

Instagram Sahte Takipçileri Tanır ve Temizler

Instagram üyelerinin keyifli bir kullanıcı deneyimi yaşamasını istiyor. Bu nedenle sahte hesapları bulmak ve ortadan kaldırmak için oldukça çaba sarf eder. Instagram, sahte hesaplar arayarak düzenli tasfiyeler yapar. Sahte hesaplar bulma konusunda önemli deneyime sahipler ve dikkat edilmesi gereken tüm işaretleri bilirler.

Takipçileriniz için çok fazla para ödediğinizi düşünmeyebilirsiniz. Ancak bu takipçiler onları satın aldıktan kısa bir süre sonra Instagram bot takipçiler kaybolur.

Bot Takipçi Satın Almak Instagram’ın Hizmet Şartlarına Aykırıdır

Instagram, takipçileri satın alan insanları aktif olarak cezalandırır. Sadece Instagram bot takipçi temizlemekle kalmaz. Aynı zamanda bu uygulamaya dahil olan hesapları askıya alma hakkını da saklı tutacaklar. Tehlikeli uygulamalarda bulunduğunuz için askıya alınmanız hesabınızın güvenilirliği açısından olumsuzluk barındırır. Instagram, bot takipçi satın aldığınızdan şüphelendiği ilk seferinde sizi uyarabilir. Ancak ikinci kez uyarmayacaktır.

Instagram Bot Takipçiler Güvenilirliğinizi Yok Eder

Takipçi satın almak istiyorsanız etkileyici olduğunuz şüphelidir. Bu durum sizi potansiyel olarak tercih edecek kişiler için olumsuz bir durumdur.

Gerçek işletmeler takiplerini organik olarak oluştururlar. Ancak bu zaman alacak. Burada bot takipçi gibi kolay yolları denemeye çalışırsanız tüm güvenilirliğinizi kaybetme tehlikesi vardır.

Gerçek hesaplar için açık etkileşim yolları vardır. Katılım seviyeniz bu yolların üstünde veya altındaysa insanlar bir marka olarak değerinizden şüphe duyacaktır.

İnsanlar hesabınızın herhangi bir şekilde olağandışı göründüğünü fark ederse bir işletme olarak değerinizi sorgulamaya başlarlar. Bu durumda iş uygulamalarınızın diğer alanlarında da dürüst olmadığınızı düşüneceklerdir.

Instagram Bot Takipçiler Kullanarak Para Kazanmayacaksınız

Kendinize neden takipçi satın almak istediğinizi sormanız gerekir. Bu kişiler ister gerçek ister tamamen Instagram bot takipçi olsun, ürünlerinize herhangi bir para harcamayacaktır veya çevresini size yönlendiremeyecek.

Instagram bot takipçilerin zararları özellikle işletmeler için zamandan, bütçeden, görünürlükten ve mevcut gerçek takipçilerden gözler önüne serilir.

Sosyal medya yönetimi için profesyonel bir destek arıyorsanız hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz: