Emrah Mah. Yavrukurt Sokak 42/5 Keçiören/ANKARA

Sosyal Medya Danışmanlığı

Anasayfa » Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya kullanımı dünyada her geçen gün artan bir alandır.  Kısa bir süre önce We Are Social ve Hootsuite “2020 Yılı Dünya İnternet Kullanımı ve Sosyal Medya İstatistikleri” konulu bir rapor duyurdu.

Rapora göre dünyada 4.54 milyar internet kullanıcısı var. Bu oran dünyadaki nüfusun %60’ına tekabül ediyor. Aynı raporda dünyada sosyal medya kullanıcısı sayısının 3.80 milyar olduğu belirtilmiş. Yani dünyada her iki insandan biri sosyal medya kullanıcısı haline gelmiş.

Söz konusu raporda Facebook ve Youtube kullanıcısı sayısının 2 milyarı aştığını görebiliyoruz.  Son yılların en gözde sosyal medya uygulaması Instagram ise 1 milyar barajını çoktan devirmiş. Aynı raporda Tiktok uygulamasının da 1 milyara yaklaştığını öğreniyoruz.  Popüler sosyal medya uygulamalarının yanında Twitter, Linkedin, Vimeo gibi diğer platformları saymaya gerek dahi yok!

Sosyal medyanın bu kadar yoğun olarak kullanılması firmaları da kurumsal yapılarını tamamlayabilmek için sosyal medya politikası oluşturmaya itti. Türkiye’de küçük, orta  ölçekli işletmeler de büyük firmalardan sonra hızlıca profesyonel sosyal medya politikaları geliştirmeye başladı. Dijital pazarlama alanında sosyal medya uygulamaları büyük bir etki alanına sahip olmaya başladı.

Sosyal medya sayesinde çok küçük ölçekli firmalar dahi ulusal ve global pazarda ürün ve hizmetlerini pazarlar hale gelebiliyor.  Sosyal medyada var olmanız tek başına yeterli değil. Bunun için profesyonel sosyal medya yönetim beceriniz olmalıdır. Birçok başarılı firmanın sırrı ise sosyal medya danışmanlığı hizmetinde gizli!

Bulut İnteraktif sunduğu sayısız dijital çözümlerle sosyal medya danışmanlığı hizmetiyle de sizlerin yanında yer alıyor.  Ekibimizde yer alan profesyonel sosyal medya uzmanlarıyla sizler de birçok sosyal medya uygulamasında var olabilirsiniz.

Peki, sosyal medya danışmanlığı neleri kapsıyor?

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı Neleri Kapsar?

Bulut İnteraktif sosyal medya danışmanlığı hizmeti almak isteyen tüm müşterilerine öncelikle profesyonel sosyal medya danışmanı atıyor. Böylece danışmanınızın koordinasyonunda ekibimizle birlikte sosyal medya yönetimi sürecimiz başlıyor.  Sosyal medya danışmanlığı bir zincirin halkalarından meydana gelir.

Tüm çalışmalar belli bir ezgi içinde ilişkili şekilde yürütülür. Sosyal medya danışmanlığı hizmeti şu unsurları içine alıyor;

Etkili Sosyal Medya Stratejisi

Birçok marka sosyal medyada var olmadan öne profesyonel çalışmak için bir sosyal medya stratejisi belirlemelidir.  Sosyal medya danışmanınız sosyal medya stratejisi belirlerken sizleri yönlendirir.  Ekibimiz öncelikle sosyal medyada hedeflediğiniz detayları öğreniyor.

Daha sonra hedef kitlenizi demografik olarak ayrıntılı analiz ediyor.  Hedef kitlenizin analiziyle birlikte rakipleriniz de detaylı olarak analiz ediliyor.  Tüm veriler toplanıyor ve hedeflerinizle paralel olarak markanız için bir sosyal medya stratejisi belirleniyor.  Sosyal medya stratejiniz ekibimiz tarafından tüm platformlarda yürütülmeye başlıyor. Süreç içinde sosyal medya stratejinizde gerekli güncellemeler yapılıyor. Bulut İnteraktif tüm değişikliklerde sizin için bir rapor hazırlıyor ve sizin de görüşünüzü alarak gerekli güncellemeleri gerçekleştiriyor.

Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi

Kurumsal Sosyal Medya Profili

Etkili bir sosyal medya stratejisi oluşturduktan sonra çeşitli sosyal medya platformlarının yapısına uygun kurumsal bir sosyal medya profili oluşturmalısınız.  Sosyal medya uygulamalarında işletme hesabınız kurumsal olursa kitlenize daha fazla ulaşabilirsiniz. 

Sosyal medya profilinizde bio bölümleri, logo, profil resmi, web sitesi adresi ve diğer tüm detaylar kurumsal olacak şekilde ekibimiz tarafından optimize edilir. Sosyal medya danışmanlığı hizmetinin temelinde etkili bir sosyal medya stratejisi yürütmek ve kurumsal bir sosyal medya profiline sahip olmak vardır.

Marka İmajı Oluşturma

Sosyal medya uygulamalarında kurumsal bir profile sahip olduktan sonra bunu insanlara göstermelisiniz. İşletmeniz ne kadar küçük olursa olsun sosyal medya üzerinden çok büyük bir marka imajı yaratabilirsiniz.  Gerek marka renkleri gerek hitap dili gerek logo kullanımı gerekse de çözüm odaklı PR çalışmaları ile etkili bir marka imajı yaratabilirsiniz.

Sosyal medya danışmanınız tüm sosyal medya uygulamalarında hedef kitleniz tarafından bilinir hale geleceğiniz olumlu bir marka imajı oluşturur.  Marka imajı oluşturduktan sonra mevcut imajınızı da sürekli güçlendirmeniz gerekiyor. Bulut İnteraktif ekibi sosyal medya danışmanlığı hizmeti kapsamında her zaman marka imajınızı güçlendirecek hamleler üzerine çalışır.

Sosyal Medya Danışmanlığı Fiyatları

Kriz Yönetimi

Sosyal medya platformları markanızın kısa sürede viral olmasını sağlayabilir. Sosyal medyada bir gün içinde çok bilinir bir marka haline gelebilirsiniz. Herkes sizden söz edebilir. Sosyal medyanın bu hızlı değişiminin yanında kriz durumları da sizi üzebilir.  İstenmeyen bir durum yaşamamak adına krizlere karşı her zaman hazırlıklı olmanız gerekiyor.

Profesyonel sosyal medya danışmanlarının en güzel yanı kriz durumlarını doğru şekilde yönetmeleridir. Sizler de bir kriz durumunda sorun yaşamadan krizden kurtulabilirsiniz. Sosyal medya üzerinde markanızın yaşadığı bir sorun karşısında doğru hamleler marka itibarınızı koruyacaktır. Bunun yanında krizleri doğru yöneterek kazançlı da çıkabilirsiniz.  Sosyal medya uzmanınız hemen hızlı bir kriz planı devreye sokar ve ilk müdahaleyi anlık olarak yaparak marka imajınızı korur.

Sosyal Medya Çalışma Planı

Sosyal medyada sürekli aktif olmanız gerekiyor. Aktif olmayan ve takipçi kitlesiyle etkileşimini daimi kılmayan profiller kısa süre içinde unutulur gider. Bu yüzden sosyal medya platformları için bir sosyal medya çalışma planı geliştirmelisiniz.  İnsanlar sizden sürekli bir beklenti içinde olurlar.

Sosyal medya çalışma planını sosyal medya uzmanınızın koordinasyonunda oluşturarak bu plana göre hareket ederseniz takipçi kitlenizin sürekli beklenti içinde olmasını sağlayabilirsiniz. Editoryal bir plan sosyal medyada her zaman konuşulmanın anahtarıdır.

Bulut İnteraktif ekibi çalışma planına sadık kalmanızı sağlıyor ve planı süreç içinde geliştirilebilir şekilde hazırlamanıza yardımcı oluyor.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya İçerikleri Üretme

Sosyal medyada takipçi kitlenizle iletişime girebilmek için onlarla etkileşim halinde olmalısınız. Takipçi kitlenizle etkileşimi sağlamak adına doğru içerikleri üretmeniz gerekiyor. Sosyal medya hesaplarınız için sürekli içerik üretmek zor bir süreçtir. Ayrıca her platformun içerik türü farklıdır. 

Bulut İnteraktif ekibimiz tüm sosyal medya hesaplarınız için belirlenen takvimde paylaşmak üzere metin, görsel ve video olacak şekilde farklı içerik üretimi gerçekleştirir.  Oluşturulan içerikler kurumsal yapınıza uygun, kaliteli ve takipçi kitlenizin ilgisini çekerek etkileşime girmenizi sağlayacak nitelikte olmalıdır.

Reklam ve Kampanya Yönetimi

Sosyal medya platformlarında takipçi kitlenizle etkileşimi sağlamanın önemli yollarından biri de onlarla sürekli etkileşim halinde olmanızdır. Takipçi kitlenizle sürekli etkileşim halinde olabilmek için de reklam ve kampanyalar düzenleyebilirsiniz.

Sosyal medya danışmanlığı hizmetiyle markanız için reklam ve kampanyalar oluşturabilirsiniz. Ekibimiz markanıza değer katacak sosyal medya kampanyaları ve reklamlar oluşturur, bu uygulamaları hedef kitlenizin taleplerine uygun olarak geliştirir, reklam ve kampanyalarınızı yürütür, geri dönüşüm oranlarını ise sizinle paylaşır.

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Sosyal Medya Trendlerini Takip

Sosyal medyada her platform bazında belli dönemlerde dikkat çeken akımlar ve trendler doğar. Bu trendler bazen genel olmakla birlikte bazen de sizin sektörünüze özeldir.  Bulut İnteraktif hem genel hem  de sektörünüz bazında sosyal medya trendlerini takip eder. Size kazanç sağlayacak trendleri belirler ve sosyal medya hesaplarınızda yeri geldiğinde hemen trend olan uygulamalara uygun paylaşımlar yapılmasını organize eder.

Bütçe Yönetimi

Sosyal medya platformlarında takipçilerinizi arttırmak ve insanlarla etkileşime girmek için belli oranda para harcamanız gerekiyor. Sosyal medya hesaplarınızda doğru hamleleri yapmazsanız boşa para harcamış sayılırsınız. Sosyal medya danışmanınız en düşük bütçelerle en etkili hamleleri yapmanız için uğraşır.

Bulut İnteraktif sosyal medya ekibi,  sosyal medya hesaplarınız için ayırdığınız bütçeyi en etkili şekilde kullanır. Ayrıca hedeflerinize ulaşmanız için bütçe oluşturma konusunda sizlere rehberlik eder. Ekibimizin yardımıyla doğru bütçeyi oluşturabilir ve etkili bütçe yönetimi desteği alabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Fiyat

Raporlama

Sosyal medya uygulamalarında politikanızı uyguladıktan sonra geri dönüşüm oranlarını görebilirsiniz.  Bulut İnteraktif sosyal medya ekibi yapılan çalışmalar için hem süreçte hem de süreç sonunda gerekli takibi yapar. Tüm geri dönüşüm oranları kayıt altına alınır. Sizlere günlük, haftalık, aylık ya da dönemli şekilde raporlama verilir. Raporlama toplantıları yüz yüze ya da farklı iletişim kanallarıyla gerçekleşir. Böylece sizler de sosyal medya çalışmalarınızın verimi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Takipçi Kitlesiyle Etkileşim

Sosyal medya hesapları üzerinden takipçi kitleniz mesaj, yorum ya da farklı şekillerde sizinle etkileşime girmek ister.  Şikayet, istek ve taleplere profesyonel bir bakış açısıyla karşılık vermek gerekir.  Sosyal medya ekibimiz sizin adınıza firmanızın değerlerini de göz önünde bulundurarak sosyal medya hesaplarınızda takipçi kitlenizle iletişim kuruyor.

Sosyal medyadan firmanızı tanıtmak ve pazarlama faaliyetlerinizi geliştirmek istiyorsanız profesyonel sosyal medya danışmanlarıyla çalışmalısınız.

Bulut İnteraktif sosyal medya danışmanlığı hizmeti ayrıntılarını öğrenmek için farklı yollardan bize ulaşabilirsiniz.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz: