Emrah Mah. Yavrukurt Sokak 42/5 Keçiören/ANKARA

Facebook Reklamcılığı

Anasayfa » Facebook Reklamcılığı

Facebook reklamları ile doğru müşterilere ulaşmanın yolu artık çok kolay, müşteri potansiyeli arttirma, trafik çekme, görseli öne çıkarma, sayfa beğenisi arttırma gibi yöntemler ile belirli kriterlere göre hedef kitlelere ulaşarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Facebook’da Nasıl Reklam Verilir?

Facebook’da kişisel hesaplarınıza bağlı olarak oluşturacağınız ücretsiz reklam hesabınıza satış yaptığınız sayfa üzerinden reklam oluşturarak müşterilerinize kolayca ulaşabilirsiniz. Reklamlarınızda ürünlerinizi en iyi şekilde tanıtacak olan görselleri seçtikten sonra ürününüzü tanıtan açıklama metni ile detaylı bilgi vermelisiniz. Reklam metinlerinde ürün özellikleri, kampanyalar, firmanıza özel fırsatlar ile müşterilerinizin satın alma kararlarını etkileyebilirsiniz.

Facebook Reklamcılığı

Facebook Reklamları Nasıl Çalışır?

Facebook kullanıcıları ilgi, alaka ve demografik yapısıyla Facebook verilerinde kayıtlıdır. Görsellerinizi ve metinlerinizi hazırladıktan sonra Facebook reklam panelinizde bulunan hedef kitle seçim alanından işletmenize en uygun hedef kitleyi detaylı olarak seçerek reklamlarınızda en yüksek verimi alabilirsiniz. Facebook sayfanızın çok daha fazla kişiye erişmenize olanak sağlarken doğru hedef kitle ile satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Sosyal medya üzerinde birçok satış sayfası bulunmasından dolayı rekabetin artmasıyla sayfaların organik olarak müşterilere ulaşmak çok zor olduğundan reklamlar ile desteklenen sayfalar daha çok ön plana çıkarak satışlarını arttırabilir. Facebook reklamları kullanarak ulaştığınız kitleleri kullanarak benzer kitleler oluşturabilir ve bu kitleleri hedefleyerek sürekli müşteri potansiyeli oluşturabilirsiniz. Sayfanızı ilgili müşteriler ile alakalı reklamlar vererek bir süre sonra marka bilinci oluşturarak organik müşteriler elde edebilirsiniz.

Facebook Reklam Danışmanlığı

Facebook Reklamlarına Ne Kadar Öderim?

Facebook reklam ücretlendirme politikası verdiğiniz reklamların alaka düzeyi ve ilgi alanı benzerliğine göre değişir. Daha fazla kitleye ulaşmak için reklam bakiyelerini istediğimiz hedef kitleye ulaşacak tutarda belirlemeli ve istikrarlı olarak devam ettirmelisiniz. Reklam verimliliği görsel seçiminize, metninize ve kampanya bütçenize göre değişmektedir. Reklam maliyetlerini düşürmek için hedeflemeleri, metninizi ve bakiyenizi doğru ayarlayarak sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz: