Emrah Mah. Yavrukurt Sokak 42/5 Keçiören/ANKARA
Web Tasarım Fiyatları

Web Tasarım Fiyatları Nasıl Belirlenir?

25.08.2019

Web tasarım fiyatları nasıl belirlenir? Başlıklı bu yazımızda, tasarım fiyatlarına etki eden faktörlerin neler olduğundan ve web tasarımı ile ilgili diğer detaylardan bahsedeceğiz.

Web sitelerinin görsel anlamda zenginleşmesine imkân veren ve görselliğin tamamlayıcısı olan web tasarımları, sadece görsellik açısından değerlendirilmemeli aynı zamanda Google ve diğer arama motorlarıyla da dost olmalıdır. İyi bir kodlama ile yapılan tasarımların, SEO çalışmalarına sunduğu katkı da ayrıca tartışılmaz gerçeklerden birisidir. Bu nedenle web tasarım fiyatları nasıl belirlenir? Sorusuna verilecek, birden çok cevap bulunmaktadır.

Web Tasarım Ajansı

Web Tasarım Fiyatları

Web tasarım fiyatları için belirleyici olan önemli etkenler, aşağıdaki gibidir.

Siteye Özgün Tasarım Olması: Fiyatlarda belirleyici olan en önemli etkenlerden birisi, yapılacak tasarımın sadece o siteye özel olarak hazırlanmasıdır. Ki SEO açısından da, olması gereken budur. Özellikle firmalar için yapılacak kurumsal web tasarım çalışmaları başta olmak üzere, site türü ne olursa olsun özgün bir tasarıma sahip olması, gerek kullanıcı ve gerekse arama motoru dostu bir tasarımın bir parçasıdır.

Tasarımın Nitelikleri: Tasarım için istediğiniz tüm özellikler, web tasarım ücretleri için belirleyici hususlar arasındadır. İstediğiniz farklı özelliklerin olması çalışma yoğunluğunu artırıp zaman alacağı gibi, istenilen özellikler için gerekli olan uğraşın fazla olması, fiyatların daha yüksek olmasına neden olmaktadır.

Tasarımcının Bilinirliği: Çok fazla etki etmese de, tasarımı yapacak firmanın bilinirliği, fiyatlarda cüzi farklılıkların görülmesine neden olabilmektedir. Bilinirlik, olumlu tarafından bakıldığında genellikle işini iyi yapmanın bir sonucudur. Daha fazla tercih edilen, işiniz zamanında ve hakkıyla yapabilen tasarımcılar, elbette ki vermiş olduğu emeğe karşılık gelen tutarı talep edecektir. Ki bu durum, işlerinin fazla olmasının da bir kanıtıdır. 

Web Tasarım Ajansı Desteği: Tasarımınızla ilgili satış öncesinde ve sonrasında firmanın size destek sunması, yani işinin devamlılığını ve kullanılabilirliğini takip ediyor olması oldukça önemlidir. Böyle kapsamlı bir hizmetin verilmesi, fiyatlarda değişiklik görülmesine neden olacaktır.

Hazır Tasarımlar: Aynı konsepte olan siteler için önceden hazırlanmış ve birçok web sitesine satışı yapılan tasarımları kapsamakta olup, fiyatları özel tasarımlara kadar çok ucuz sayılabilmektedir. Ancak hazır tasarımlar, SEO açısından siteye özgü yapılan tasarımların etkisinin çok altında kalmaktadır.

Web Tasarımın Önemi

Web Tasarımın Önemi

Giriş kısmında da biraz değindiğimiz üzere, site tasarımları sadece siteye zenginlik katma amacıyla yapılmamalıdır. İşinin ehli bir web tasarım ajansı tarafından yapılan tasarımlar, arama motorlarının sitenizle dost olmasını sağlayacak nitelikleri barındırmalıdır.

Aslında tasarıma yeteri kadar önemin verilmemesinin temel nedeni, SEO çalışmalarının sadece arama motorlarına yönelik yapılmasıdır. SEO çalışmalarının temeli arama motoru optimizasyonu olsa da, burada atlanan husus kullanıcı deneyimlerinin arama motoru sonuçlarını etkilemesidir. Yani ziyaretçinin sitenizde uzun süre kalması, farklı sayfaları gezinmesi gibi SEO için önemli faydaların sağlanmasında, web tasarımının etkileri oldukça büyüktür.

Kullanıcı odaklı SEO için site daha gezilebilir bir fonksiyona sahip olmalı, ziyaretçi aradığını bulabilmeli ve bir yandan da tasarım görsel açıdan bir zenginlik sunmalıdır. Tüm bu hassas noktaları barındıran bir web tasarımının, SEO çalışmalarına ve nihayetinde siteye sunacağı katkı tartışılmaz derecede büyük öneme sahiptir. Google yapay zekası da, insani bir mantık üzerine kuruludur. Bu mantıkla siteye giren ziyaretçi sayısı kadar, ziyaretçilerin içerik üzerinde geçirdikleri zamanda o içeriği Google gözünde değerli kılmaktadır.

Ne kadar kaliteli içerikler sunarsanız sunun, kötü bir tasarım neticesinde kullanıcı sitenizde daha az zaman geçireceği için başta Google olmak üzere arama motorlarının yapay zekası, “Şayet bu içerik kullanıcı açısından ciddi faydalı bilgilere sahip olsaydı, ziyaretçilerin önemli kısmı sitede daha uzun kalırdı” şeklinde yapay zekanın insani mantığıyla algılanmaktadır. Nihayetinde robotlar sitenize girerek bizzat içeriği okumamakta, farklı kriterlere bağlı olarak içerik kalitesini değerlendirmektedir. Tüm bu sebeplerden ötürü tasarım görsellikle birlikte, ziyaretçiye daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunarak sitede daha uzun zaman geçirmelerini hedeflemelidir.

Ziyaretçinin sitede daha uzun süre kalması arama motorlarında daha hızlı yükselmesini sağlarken, özellikle e-ticaret sitelerinde ziyaretçilerin satın alma eğilimlerini de artırmaktadır. Bu nedenle kurumsal web tasarım çalışmalarının nitelikli olması, e-ticaret sitesinin kazançlarına etki eden hayati derecede öneme sahip etkenlerden sadece birisidir.

Kurumsal Web Tasarım

Web Tasarım Ajansı Nasıl Çalışmalar Yapmalıdır?

Gerek bireysel ve gerekse kurumsal web tasarım çalışmaları olsun, yapılacak işin özveriyle yapılması için işi yapanın severek işine odaklanması ve müşteri memnuniyetini gözetmesi, doğal olarak klasik müşteri beklentileri arasında yer almaktadır.

Ancak çalışmayı yapacak firma ya da kişinin, müşteriye tasarımsal konularda fikir sunması çalışmanın müşteri isteğine tam olarak hitap etmesini sağlayacak ve süreci hızlandırdığı gibi kaliteli bir işinde ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Yapılan çalışmanın her pikselinde kullanıcı ve arama motoru odaklı SEO kriterlerini hâkim kılma çabası, tüm tasarım çalışmalarında ihmal edilmemesi gereken bir durumdur. Ayrıntılara dikkat edilerek müşterinin gözünden kaçan noktaların hatırlatılması, çalışmanın görsel zenginlikle birlikte arama motorlarına da hitap etmesi gerekir. Birçok müşteri kodlamaların arama motoru dostu olup olmadığını bilmeyeceği için, bu durum kötü niyetle kullanılmadan işin hakkı verilerek çalışmaların yapılması esas olmalıdır.

İş öncesi sunulan yoğun müşteri desteğinin, işi alıp teslim ettikten sonra ve gerek görülmesi durumunda da gösterilmesi profesyonel web tasarım firması tarafından yapılması gerekenler arasındadır. 

Bulut İnteraktif olarak sizlere başta tasarım olmak üzere, SEO, Sosyal medya danışmanlığı, dijital reklamcılık, mobil uygulama geliştirme ve farklı e-ticaret çözümleri sunmaktayız. Her pikselde menfaatinizi düşünen çalışmalarımızla, piksel piksel memnuniyetinizi hedeflemekteyiz. Yılların vermiş olduğu üst düzey deneyimimizi, dijital dünyanın yeni nesil çalışmalarına profesyonel bir şekilde yansıtmaktayız.

Sizde rekabetin oldukça fazla olduğu internet üzerinde ayakta kalmak ve rekabetin karşısında daha sağlam durabilmek istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın ki; Profesyonellerin tercihleri, yine profesyoneller olmalıdır!

Web tasarım fiyatları ve hizmetleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için hemen bize ulaşabilir veya web tasarım sayfamızı inceleyebilirsiniz. https://www.bulutinteraktif.com.tr/web-tasarim/

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz: