Emrah Mah. Yavrukurt Sokak 42/5 Keçiören/ANKARA
web tasarim ajansi 1

Web Tasarım Ajansı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

26.04.2020

Dijital dünyaya adım atmak isteyen işletmeler ya da kişisel internet kullanıcıları, web sitesi oluşturarak hedeflerine ulaşabilirler.  Günümüzde birçok sektörde firmalar kalıcı hale gelebilmek için profesyonel bir web sitesi oluşturuyor.  Özellikle kurumsal bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız başarılı bir web tasarım ajansından destek almalısınız.

Dijital ortamda hedeflerinize ulaşabilmek için daima yenilikçi ve profesyonel olmalısınız.  Web sitenizin ana teması e-ticaret, blog, haber, kurumsal web sitesi olabilir. Her tarzda web sitesi başarılı bir tasarım çalışmasıyla daha fazla ziyaretçi çekebilir. Firmalar bu şekilde marka bağlılığı olan sadık müşteriler kazanabilir.

Web sitenizin öne çıkmasını, hedef kitlenize ulaşmayı ve dönüşüm oranlarını arttırmayı düşünüyorsanız profesyonel ajansı nasıl seçeceğinizi iyi bilmelisiniz. Profesyonel bir web tasarım ajansıyla çalışmadığınız takdirde tüm yatırımlarınız boşa gidebilir ve hedeflerinize ulaşamayabilirsiniz. Web tasarım ajansı seçerken dikkat etmeniz gerekenler şöyle sıralanabilir;

Web Tasarım Ajansı

Referanslarını İnceleyin

Çalışmak istediğiniz web tasarım ajansı hakkında en gerçekçi bilgileri almak için daha önce yer aldıkları projeleri incelemeniz yerinde bir karar olacaktır. Bu yüzden ajansın daha önce gerçekleştirdiği çalışmaları ve referanslarını detaylı olarak inceleyin.  Hem farklı sektörde hem de sizin sektörünüzde daha önce başarılı projelere katılmış ajanslar hedeflerinize ulaşmanız konusunda sizlere yardımcı olabilir.

SEO Deneyimini Öğrenin

Web sitelerinde temel amaç arama motorlarında daha görünür olarak organik ziyaretçileri çekmektir. Bunun için de web sitesinin SEO uyumlu şekilde tasarlanması gerekir. Çalışmak istediğiniz web tasarım ajansının SEO deneyimini de öğrenmelisiniz. Web sitenizin göze hitap eden bir tasarımı olması tek başına yeterli olmaz. Ajans arama motoru optimizasyonuyla ilgili bilgi ve donanıma sahip olmalı, arama motorlarının güncel isteklerini bilmeli ve web sitenizi SEO uyumlu olacak şekilde tasarlamalıdır.

SEO konusunda daha fazla bilgi almak için blogumuzu ziyaret edebilirsiniz. SEO danışmanlığı hakkında bilgi almak için hemen tıklayın.

Mobil Uyumlu Web Tasarım

Mobil Uyumlu Tasarım Yapacağından Emin Olun

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google’ın en büyük sıralama kriterleri arasında mobil uyumluluk da vardır. Bu yüzden seçecek olduğunuz web tasarım ajansı responsive tasarım da gerçekleştirmelidir. Web sitenizi tüm mobil cihazlardan kusursuz kullanıcı deneyimi yaşatacak şekilde tasarlayacak ajansları tercih edin. Ayrıca mobil uyum optimizasyonun da yapılacağından emin olun.

Güvenli Web Sitesi Oluşturmalarını İsteyin

Kullanıcılar hem masaüstü hem de mobil deneyimlerinde güvende olmalıdır. Web tasarım ajansının web sitenizi tasarlarken kullanıcılar için gerekli tüm güvenlik önlemlerini aldığından emin olun. Özellikle e-ticaret sitesi tasarımları için güvenli ödeme, güvenlik sertifikası ve özel bilgilerin gizliliği konusunda adımlar atılmış olmalıdır.

Sözleşme İmzalayan Ajansları Tercih Edin

Web tasarım ve SEO çalışmalarında hedeflerinize ulaşmak için destek alacağınız ajansların vaatlerini resmi hale getirmesine önem vermelisiniz. Tercih edeceğiniz web tasarım ajansı projeniz için sizinle sözleşme imzalamalıdır. Sözleşme sayesinde hem sizin hem de ajansın karşılıklı vaatleri, istekleri ve sorumlulukları yasal bir zemine oturtulabilir. Sözleşme imzalamaktan çekinen ajanslardan uzak durun.

Profesyonel Web Tasarım Ajansı

Bir Ekiple Çalışmanın Önemini Unutmayın

Türkiye’de web tasarım ajanslarının önemli bir bölümü tek bir kişi ile çalışmalarını yürütür. Ancak profesyonel ajanslar tasarım sürecinde uzmanlık alanlarına göre oluşturulan bir ekiple projelerini yürütür. Çalışmayı düşündüğünüz ajansta SEO uzmanı, Webmaster, sosyal medya danışmanı, veri analisti gibi farklı uzmanlık alanlarına sahip ekiplere sahip ajanslarla çalışmayı tercih edin.

Sağlıklı ve Düzenli İletişim Kurabileceğiniz Ajansları Seçin

Web tasarımı yaptırırken ya da web tasarım projeniz sonrasında destek alırken sağlıklı ve düzenli iletişim kurabileceğiniz bir ajans tercih edin. Bazı ajanslar siteyi tamamladıktan sonra sorumluluk kabul etmemektedir. Bu yüzden tasarım sürecinde sizin görüşlerinizi sürekli soracak, iletişim kurma kanalları güçlü, satış sonrasında da sizlere destek olacak bir ajans tercih edin.

Bulut İnteraktif olarak web tasarım hizmetimiz hakkında hemen bilgi alabilirsiniz.

Tanışma Toplantısı Düzenleyerek Hedeflerinizi Özümseyen  Ajansı Bulun

Çalışmayı düşündüğünüz ajansla yüz yüze veya sanal ortamda bir toplantı gerçekleştirin. Çalışmayı düşündüğünüz ekibi bu toplantıda tanımaya özen gösterin.  Profesyonel bir web tasarım ekibi ilk toplantıda sektörünüzü tanımak, kısa ve uzun vadedeki hedeflerinizi özümseyebilmek adına çabaya girecektir. Sizi anlayan ekipler hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak gerekli alt yapıyı oluşturur ve web sitenizi SEO ve kullanıcı odaklı tasarlar.

Web Tasarım Referansları

Profesyonel Hosting ve Mail Hizmetleri Sağladığından Emin Olun

Web sitenizi tasarladıktan sonra web tasarım firmaları hosting ve mail hizmeti sağlayan firmalarla çalışırlar. Tasarım aşamasından sonra hangi firmalardan sunucu desteği alacaklarını öğrenin. Profesyonel sunucu desteğiniz olmazsa ileride web sitenizde büyük sorunlar ortaya çıkabilir. Ayrıca hosting hizmetlerinin ücretlerini de öğrenmeyi unutmayın.

Yazılım Geliştirme Konusunda Profesyonel Ajanslarla Çalışın

Web tasarım ajanslarının bazıları hazır şablonlar üzerine web sitesi kurulumu yapmaktadır. Ancak profesyonel web tasarım ajansları yazılım geliştirme konusunda profesyoneldir.  Web sitenizin kod yazılımını gerçekleştirecek, kendi içerik yönetimi sistemini oluşturabilen, yönetici panelinizi kişiselleştirecek ajanslarla çalışın.

Geliştirilebilir Web Sitesi Tasarımı Yapılıp Yapılmayacağını Öğrenin

Bir web sitesi tasarlarken daha sonra geliştirilebilecek ve yenileme yapılabilecek tasarım gerçekleştirilmelidir. Web sitenizin değişimler karşısında güncellenebilir ve dinamik yapıda tasarlanması gerekir.  Web siteniz tasarlandıktan sonra zamanla destek ihtiyacınız olduğunda zorluk yaşamayacağınız ajansları tercih etmelisiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz: