fbpx
Mehmet Akif Ersoy Mah. 274. Sokak Wings Tower B Blok 6. Kat No:42 Yenimahalle/ANKARA
tr

2019 Yılı E-Ticaret Trendleri [Bizi Neler Bekliyor]

02.04.2019

E-ticaret pazarı her geçen gün daha hızlı gelişerek yenilikleri de getiriyor. Satıcı ve tüketicilerin e-ticaret’e alışmasıyla yeni gereklilikler ve isteklerde ortaya çıkıyor. E-ticaret sitelerinin kullandığı alt yapıda bu gelişim ile teknolojiden payını alıyor. E-ticaret siteleri yeni geliştirilen teknoloji ve kolaylıkları takip ederek kullanıcı deneyimi yüksek olan bir platform olarak işleyişine devam etmeye çalışıyor. Sizde e-ticaret sitelerinizi yeni trendlere ve yeniliklere göre uygun hale getirerek rakiplerinizden bir adım önde olabilirsiniz. Bu yazımızda 2019 yılında gelişecek olan e-ticaret trendlerini inceliyoruz.

E-Ticaret Trendleri

Sesli Aramalar SEO Çalışmalarını Etkileyecek

Arama motorlarının sesli arama özelliğini ön plana çıkarması ile kullanıcılar yapacakları arama sorgularını daha uzun cümleler kurarak yapacağı için SEO çalışmalarında uzun kuyruklu (Long Tail) kelime öbeklerindeki aramalar üst sıralarda olmak daha önemli bir hale gelecek. Bu nedenle site içi SEO çalışmalarında bu etken göz önünde bulundurulmalıdır.

Voice Search Optimization

İnfluencer Marketing Çalışmaları Devam Edecek

Geçen yılarda hayatımıza giren yeni bir pazarlama yöntemi olan influencer marketing çalışmaları 2019 yılında da devam edecek. 2018 yılında influencer marketing’e önem veren firmalar daha büyük kitleye sahip olan hesapları tercih ederek yeni hedef kitle yakalama, marka bilinirliği ve ürün bilinirliği konularında çalışma yapan firmalar 2019 yılında daha ufak kitlelere hitap eden niş hesaplara yönelik çalışmalar yapılması bekleniyor. Ufak hesap sahipleri de durum böyle olduğunda İnfluencer Marketing çalışmalarına dahil olarak gelir elde edebilecekler.

İnfluencer Marketing

Mobil Cihazlarda Alışveriş Artacak

Mobil cihazlar e-ticaret sitelerinde masaüstü cihazlara göre trafik artışı sağladığını görüyoruz. Ödeme aşamasına gelen tüketicilerin ödemeyi masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan yapıyorlardı. 2019 yılında mobil cihazlardan daha fazla satın alma işlemi gerçekleşeceğini söyleyebiliriz. Bu nedenle e-ticaret sitelerinin mobil ara yüze daha fazla önem vererek ödeme aşamalarını bu cihazlara göre optimize etmeleri 2019 yılında satışlarına ciddi katkı sağlayacaktır.

Kişiselleştirme Ön Plana Çıkacak

E-ticaret trendlerinde önceki yıllarda da bahsedilen kişiselleştirme 2019 yılında daha fazla ön plana çıkacak. E-ticaret sitelerinden alışveriş yapan tüketiciler, geçmiş zamanda alışveriş yaptıkları e-ticaret sitelerinin tüketiciye daha kişisel ve özel kampanyalar sunmasını bekleyecekler. Tüketicinin dikkatini çeken ürünlerde özel kampanyalar gönderilmeye başlanacaktır. Kullanıcıyı olumlu yönde etkileyecek bu sistemlerin entegre edilmesi 2019 yılı için oldukça faydalı bir katkı sağlayacaktır.

Mobil E-Ticaret

Chatbot İle Alışveriş

Büyük markaların kullanmaya başladığı bu özellik şuan müşteri hizmetleri ve rezervasyon oluşturma konularında oldukça fayda sağlamaktadır. 2019 yılında chatbot’lar e-ticaret alanında müşteriyi yönlendirme konusunda oldukça faydalı olacaktır.

Click Connect Teslimat

Tüketiciler internetten aldıkları bir ürünü kargo beklemeden en kısa sürede almak istiyorlar. Bu durumda internetten alınan bir ürünü en yakın mağazadan almak isteyen tüketiciler için Click Connect uygulamaları daha fazla yayınlaşmaya devam edecek.

Sosyal Platformlar

Sosyal platformaların e-ticaret siteleri için önemi oldukça artıyor. Günümüzde bir çok pazarlamanın sosyal ağlardan yapıldığını düşündüğümüzde alışverişin sosyal platformlara sıçraması kaçınılmaz bir hale geliyor. Bu nedenler “Satın Al” butonunu sosyal platformlar da daha fazla görmeye devam edeceğiz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: