Emrah Mah. Yavrukurt Sokak 42/5 Keçiören/ANKARA
Neden SEO Yaptırmalısınız?

SEO Yaptırmak İçin 10 Neden

17.08.2019

Birçok marka online ortamda görünür olabilmek için çeşitli arayışa girer ve bunun sonucunda da beklenti içine girer. Bu noktada ihtiyaç duydukları SEO çalışmasıdır. Firmalar SEO çalışması yaptırarak online olarak görünür olabilir ve daha çok kişiye ulaşabilir.

Profesyonel SEO çalışması web sitesinin görünürlüğünü ve genel aranabilirliğini arttırır ve daha çok kitleye ulaşılmasını sağlar. Ancak bununla da kalmayarak farklı değerler de sunar.

İşte firmaların SEO yaptırması için 10 neden.

SEO Yaptırmak İçin 10 Neden

1. SEO Yatırımdır

Gereksiz bir şey olarak görülen SEO çalışması bugünden başlamak üzere yarınların yatırımıdır. Yapılacak SEO çalışması ile web siteniz, markanız değer kazanır ve kazanmaya da devam eder. Ayrıca dünyanın her noktasına ulaşabilir ve bu sayede yatırımınızın karşılığını alabilirsiniz.

2. Organik Aramalar Trafiğin Temel Kaynağıdır ve Değerlidir

İnternete erişimi olan her 2 kişiden biri bilgi edinmek için günde en az bir kez Google’ı ziyaret ettiğini biliyoruz. Bu kişiler arasında firmanızla alakalı arama yapanlarda olabilir. Organik aramalar, web sitelerin temel trafik kaynağıdır ve diğer trafik kaynaklarına göre çok daha değerlidir. Çünkü kullanıcılar direk olarak istedikleri aramalara erişmek ister. Yani geri dönüşüm ihtimali çok yüksektir.

Organik Trafik Nedir?

3. Yerel Aramaların Önemi

Akıllı telefon ve mobil internet kullanımı ile birlikte yerel aramalarda büyük önem kazanarak önemli bir pazar haline dönüştü. Yerel olarak hizmet veren ve/veya yerelde hizmet veren firmalar bu potansiyeli değerlendirerek çok sayıda kullanıcıya erişebilir. Yerel SEO çalışmaları ile birlikte bu kullanıcılara erişerek onları potansiyel müşteri olmaktan çıkarıp müşteriniz haline getirebilirsiniz.

4. Organik Trafikle Gelenlerin Satın Almak Potansiyeli Daha Yüksek

Organik aramalar sonucu bir siteye ulaşan kullanıcıların o siteden alışveriş yapma ihtimali daha yüksektir. Çünkü bu kullanıcılar ne istediklerini bilir ve buna göre arama yaparlar. Firmaların SEO yaptırması sonucu doğru noktalara erişmesi ve potansiyel müşterileri geri dönüşüm ile kalıcı hale getirmeleri doğru mesajlar ile mümkündür. Bu nedenle SEO çalışmaları ile harekete geçirici mesajları kullanabilir ve müşterileri etkileyebilirsiniz.

5. Uygun Maliyetler

SEO uzun bir süreç olsa da diğer yöntemlere göre kalıcı ve daha uygun maliyetlidir. Geleneksel reklam, dijital reklam gibi mecralar yüksek maliyetli olmasa bile para ödedikçe kalıcıdır. Ancak SEO doğru yapıldığı taktirde kalıcı olabilir.

Kurumsal SEO Çalışması

6. Ölçülebilir

Firmaların SEO yaptırması ve sonucunda etkilerini ölçebilmesi için çeşitli araçlar mevcuttur. Bu araçlar ile çalışmaların performansları ölçülebilir ve değeri anlaşılabilir.

7. Çevrimiçi Görünürlüğünüz Artar

Firmalar SEO çalışması yaptırarak web sitelerinin görünürlüğünü arttırabilir. Aynı zamanda da ürün ve hizmetler de daha doğru kitlelere ulaşabilir. Bu potansiyeli kullanmak için avantaj sağlar.

SEO Rakip Analizi

8. Rakiplerin Önüne Geçme Fırsatı

Çalışmalar sonucu görünürlüğünüzü arttırmanın yanı sıra rakiplerinizi de saf dışı edebilirsiniz. Profesyonel bir SEO çalışması, rakip analizi de içerir ve onları yaptığı yapmadığı tüm etmenleri içerir. Bu sayede rakibinizin önüne geçme fırsatı yakalarsınız. İşte bu noktada onların pazar payını da alma şansı doğar ve firmanıza değer katabilirsiniz.

9. Çevrimiçi Bilinirlik

Bir sitede trafik ve görünürlük arttıkça kullanıcıların markaya olan aşinalığı da artar. Yani markanın bilinirliği artmış olur. Devamında da daha fazla kullanıcıya erişmek için bir güven halkası oluşturmuş olursunuz.

SEO Danışmanlığı

10. Satın Alma Döngüsünü Olumlu Etkiler

İster ürün ister hizmet satışı yapın. Kullanıcılar bir ürünü almadan öne online olarak araştırır ve nihai kararlarını bu araştırma etkiler. Bu nedenle organik anlamda görünür olmak ve kullanıcılara ulaşmak satın alma döngüsünü de etkiler. Web sitenizin ilk sayfada, ilk sırada yer alması ve kullanıcıların aramalarına istinaden etkileşim kazanması sonucu satın alma ihtimalleri de artar.

Bonus: Sesli Aramalar ile Geleceğe Yatırım Yapın

Sesli aramalar son birkaç yılda önemli bir çıkış yakaladı ve arama sonuçlara etki etmeye başladı. Önümüzdeki süreçte sesli aramaların normal sorguları yakalayacağı ön görülmekle birlikte buradaki potansiyeli şimdiden değerlendirmek gerekiyor.

SEO çalışmaları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için hemen tıklayın : https://www.bulutinteraktif.com.tr/seo/

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz: