Emrah Mah. Yavrukurt Sokak 42/5 Keçiören/ANKARA
Markalar İçin Sosyal Medya

Markaların Sosyal Medyada Yer Alması için 5 Neden

10.10.2018

Sosyal medya aynı anda birçok kişiye hitap edebilen ve markaların tanıtımlarının gerçekleştirilebilmesi için oldukça uygun bir ortada sahip olan uygulamalar arasında yer alır. Markaların sosyal medya kullanması için 5 neden şöyle sıralanabilir;

Potansiyel Müşteri

Markanın ürün hizmeti verdiği alana göre arama yapabilen müşteri için marka adını görmesi ve duyması potansiyel bir alım gücü anlamına gelmektedir. Bu nedenle markaların sosyal medya uygulamalarını tercih etmeleri gerekir.

Sosyal Medyanın Önemi

Müşteri Sadakati

Marka adının bilinilirliği aynı zamanda müşteri sadakatini de beraberinde getirmektedir. Sosyal medya içerisinde yer almış bir marka ismini ön plana çıkararak belirli bir müşteri kitlesi elde eder ve bu durumda satış oranı yeni müşteriler ile beraber artış gösterir.

Sosyal Medya Kullanıcılarının Nefret Ettiği 10 Şey

Sosyal medya kullanıcıları takip ettiği markaların her ne kadar takipçisi olsa dahi onları bu takipten uzaklaştıracak bazı etkenler vardır.

  • Markaların sadece kendi reklamları olan içerikleri paylaşması.
  • Yeterli müşteri hizmetleri desteğinin verilmemesi.
  • Markaların her trendi takip etmeye çalışması.
  • Çok sık paylaşım yaparak takipçilerini sıkması.
  • Hesaplarda uzun süre paylaşım yapmaması.
  • Paylaşımlarda aşırı düzeyde hashtag ve emoji kullanması
  • Markalarını rencide edici paylaşımlar yapması.
  • Siyasi ve politik paylaşımlar yapması.
  • Özensiz ve yazım yanlışı yaparak paylaşım yapması.

Reklam Ortaklığı

Sosyal medya uygulamaları içerisinde reklam ortaklığı yapman ve sponsorlu reklam vermek nokta atışı hedefleme sisteminin başını çekmek anlamına gelir. Uygulamalar dahilinde sponsorlu bir reklam alımı ile potansiyel müşteriye ulaşım sağlamak daha kolay ve hızlı olur.

Sosyal Medya Reklamları

Kanaat Önderliği

Markanın içerisinde bulunduğu sektöre dayalı olarak haberler, ilgili yazılar ve görüşleri paylaşmak sosyal medya uygulamaları içerisinde kanaat önderi bir konuma gelinmesini sağlar. Müşterinin ilgisini çeken bu paylaşımlar ile markanın alım gücünde ciddi bir artış oluşur.

Mağaza Ziyaretleri

Sosyal medya uygulaması kapsamında markanın kendi adına açmış olduğu hesabı üzerinden kendi mağazasına müşteri çekebilmesi daha kolay olur. Ürünleri sosyal medya uygulaması üzerinden göstermek, satışı mağazadan ya da uygulama üzerinden yapmak ve her iki alanda da ziyaretçi çekimi yaparak potansiyel müşterinin ilgisini üzerine toplamak mümkün olmaktadır. Web sitesinin günlük ziyaretçi kotası da sosyal medya uygulamaları dahilinde gerçekleşir.

Sosyal medya yönetimi konusunda detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın : https://www.bulutinteraktif.com.tr/sosyal-medya-danismanligi/

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz: